fbpx

  Sigorta Nedir?

  Sigorta, bir kimsenin veya bir şeyin karşılaşabileceği zararları gidermek için kullanılan mali araç sözleşmesine verilen addır.

  Neden OPTİMA ile Çalışmalıyım?

  OPTİMA güçlü altyapısı, kalifiye teknik personeli ile size kesintisiz hizmet verecektir. 24 farklı sigorta şirketinden teklif alabilir ve poliçenizi düzenleyebilirsiniz. Bu noktada firmalar arası kıyaslamada yapabilmeniz sizin için avantaj oluşturacaktır.

  OPTİMA'nın Ürünleri Nelerdir?

  OPTİMA'nın size sunduğu ürünlerin başlıcalarını, araç sigortaları, konut sigortaları, iş yeri sigortaları, sağlık ve hayat sigortaları, mesleki sorumluluk ve diğer sigortalar olarak sıralayabiliriz.

  Kasko Sigortası Nedir?

  Kasko sigortası yani diğer adıyla Kara Taşıtları Sigortası, aracınızın kaza geçirmesi, çalınması gibi durumlarda oluşan zararları karşılan bir sigorta türüdür. Bu sigorta türünde poliçe sahibinin kendi aracının hasarı karşılanmaktadır.

  Konut Sigortasının Sağlamış Olduğu Teminatlar Nelerdir?

  Konut sigortası kapsamında olan teminatları şu şekilde sıralayabiliriz, yangın, yıldırım, yer kayması, yer kayması ek teminatı (civar kazılar sonucu oluşabilecek hasarlar), deprem, enkaz kaldırma masrafları, fırtına, kar ağırlığı, sel ve su baskını, dahili su, izolasyon yetersizliği (klima tesisatı ve buzdolabındaki arızalar sonucu oluşan dahili su hasarları), kara/hava/deniz taşıtları çarpması, cam ve aynaların kırılması, elektronik cihaz sigortası, elektronik cihaz teminatına bağlı gıda bozulması, yangın mali sorumluluğu, kıymetli eşya, nakit para ve kıymetli evrak, kira kaybı, misafir eşyaları, hırsızlık, bina sabit tesisatındaki hırsızlık, kiracılar için boya, badana vb. dekorasyon masrafları teminatı, yakıt sızması, terör, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, makine kırılması, hukuksal koruma, aile destek sigortası (ferdi kaza+üçüncü kişilere karşı sorumluluk+kapkaç), hizmet konut yardımı, acil sağlık hizmetleri, konut mini onarım hizmeti (belirli illerde) ev sahiplerinin zorunlu deprem sigortası yaptırması gerekir. Konut sigortaları bu teminatlara ek olarak sizlerin huzuru ve mutluluğu için bazı özel avantajlara da sahiptir; su tesisatı hizmeti, elektrik tesisatı hizmeti, cam işleri hizmeti, çilingir hizmeti, anahtar kilit sorunu nedeniyle konut otelde konaklama, konut/işyerinin korunması ve gözetimi, hastanede yatma durumunda yardım, ambulans ve doktor gönderimi, sabit faturaların ödenmesi, öngörülmeyen dönüş, vefat halinde cenazenin nakli, tıbbi bilgi & danışmanlık, rezervasyon hizmetleri.

  Türkiye’nin Sigortacılık Lideri

  Hizmetlerimiz