fbpx

  Zurich Sigorta Grubu, Türkiye’de 2008’den beri Zurich Sigorta adıyla faaliyet göstermektedir. Küresel ve yerel pazarlarda lider konumda olan Zurich, hayat dışı ve hayat sigortası ürünlerini sunan geniş bir ürün yelpazesine sahip bir sigorta şirketidir. Şirket, dünya genelinde 215’ten fazla ülkede ve bölgede faaliyet göstermektedir ve yaklaşık 55 bin çalışanı bulunmaktadır. Zurich’in müşteri portföyü bireylerden küçük işletmelere, orta ölçekli işletmelere ve çok uluslu şirketlere kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Zurich, 1872 yılında kurulmuş olup merkezi Zürih, İsviçre’dedir. Şirket, SIX Swiss Exchange borsasında kote edilmiş olup OTCQX’te işlem gören birinci düzey American Depositary Receipt programına dahildir.

  Türkiye pazarına TEB Sigorta’yı satın alarak giren Zurich Sigorta, yaklaşık 1 milyar prim üretimi ve 1 milyona yakın müşterisi ile Türkiye Bankasürans piyasasının önde gelen şirketlerinden biridir. Şirket, yaklaşık 800 banka şubesi ve 350’ye yakın acente ve broker aracılığıyla bireysel ve kurumsal müşterilere Yangın, Kaza, Sağlık, Oto, Mühendislik ve Nakliyat gibi alanlarda sigorta ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

  Zurich Sigorta, uluslararası pazarlarda 140 yılı aşkın süredir edindiği bilgi birikimini Türkiye’nin yerel ihtiyaçlarıyla birleştirerek müşterilere çözümler sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirket, sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda müşterilere farklı gereksinimlerine yönelik yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır.

  Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

  Türkiye’nin Sigortacılık Lideri

  Hizmetlerimiz