fbpx

Sigorta, insanların gelecekteki yaşamlarını koruma altına almak için tercih ettikleri bir güvence türüdür. Sigorta yaptırmak isteyenler Türkiye Sigorta gibi kuruluşlara başvurabilirler. Türkiye Sigorta’nın kuruluş süreci kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin Varlık Fonu çatısı altında birleştirilmesiyle başlamıştır. Bu birleşme sonucunda Ziraat Sigorta, Halk Sigorta ve Güneş Sigorta gibi kuruluşlar Türkiye Sigorta çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Benzer şekilde Türkiye Hayat Emeklilik çatısı altında da Ziraat Emeklilik, Halk Emeklilik ve Vakıf Emeklilik gibi şirketler yer almaktadır. Türkiye Sigorta, geniş bir müşteri kitlesine hizmet veren ve 38 bölgede 15 milyon müşteriye ulaşan bir yapıya sahiptir. Şirketin çalışan sayısı ise 2657’dir. Türkiye Sigorta’nın hizmet verdiği sigorta türleri arasında COVID-19 turist sigortası, araç sigortası, konut sigortası, DASK gibi ürünler bulunmaktadır.

Türkiye Sigorta’nın sunduğu hizmetler arasında öne çıkanlar arasında seyahat sigortası yer almaktadır. Bu sigorta, Türkiye genelinde turistik seyahatlerde müşterilere koruma ve destek sağlar. Ayrıca araç sigortası da önemli bir hizmettir. Araç sigortası, araç sahiplerine geniş kapsamlı bir kasko imkanı sunar. Bu kasko kapsamında araçlar yanma, çalınma, çarpma, su baskını gibi durumlara karşı koruma altına alınır.

Türkiye Sigorta ayrıca konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası gibi ürünler de sunmaktadır. Konut sigortası, ev sahiplerinin evleri için oluşabilecek çeşitli risklere karşı koruma sağlar. Zorunlu deprem sigortası ise, deprem ve depremin yol açtığı diğer doğal afetler sonucu oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlar. Türkiye’nin deprem bölgesinde bulunması nedeniyle bu sigorta türü önemli bir güvence sağlar.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Türkiye’nin Sigortacılık Lideri

Hizmetlerimiz