fbpx

  Gulf Sigorta, 4 Temmuz 2017’den itibaren AIG Sigorta ile birlikte faaliyet göstererek geniş bir vizyon benimsedi ve ismini daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyor. Türkiye’nin en sevilen sigorta markası olmayı ve fayda sağlayıcı çalışmalar yapmayı amaçlayan Gulf Sigorta, deneyimli ve uzman kadrosuyla birlikte bireysel ve kurumsal alanlardaki çalışmalarını teknolojik yeniliklere uygun şekilde hayata geçiriyor.

  Gulf Sigorta, finansal açıdan güçlü bir sigorta şirketi olan Gulf, 2013 yılından beri Turins Sigorta adıyla faaliyet göstermektedir. 2016 yılında Turins olarak adını değiştirerek Türkiye pazarında kendine yer edinmeye başlamıştır. Şu anda Kuwait Projects Company (KIPCO) ve Kanada merkezli Fairfax olmak üzere iki büyük hissedarının desteğiyle global olarak yatırımlarını genişletmektedir. Gulf Sigorta, KIPCO ve Fairfax’in gücü ve deneyimi sayesinde 11 farklı ülkede 16 şirketle çalışmalarına devam etmektedir. Şirketin hisselerinin %44’ü KIPCO’ya, %41,4’ü Fairfax’e ve kalan hisseler ise halka açıktır.

  Fairfax Financial Holdings Limited, AIG’ın Türkiye operasyonlarını satın alarak Singapore RE, Polish RE, Advent ve Odyssey RE, Brit Insurance ve diğer birçok reasürans şirketine sahip olmuştur. Ayrıca Asya ve Amerika’da birçok şirketi bulunmaktadır.

  1975 yılından bu yana faaliyet gösteren Kuwait Projects Company (KIPCO), 24 ülkede 60’tan fazla şirketiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

  Hızla başarısını kanıtlayan sigorta devi Gulf, güçlü finansal temeli, uluslararası ağdaki büyümesi ve şirketlerin birlikte kazandığı deneyimleriyle sektörde lider konuma gelmeyi hedeflemektedir. Müşterilerine en uygun hizmet seçeneklerini sunmak, sigorta sektöründe uzun vadeli ve kalıcı işler başarmak, Türkiye’nin gereksinimlerine uygun ürünler geliştirmek gibi farklı amaçları benimsemektedir. Gulf Sigorta, müşterilerini güvence altına alan, memnuniyet sağlayan, uzun vadeli ve ihtiyaçlara uygun ürünler sunmaktadır.

  Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

  Türkiye’nin Sigortacılık Lideri

  Hizmetlerimiz