fbpx

  Ankara Sigorta, 16 Mayıs 1936 tarihinde Bakanlar Kurulu onayıyla kurulan ve Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biridir. Şirketin kuruluşunda 3. Cumhurbaşkanımız Sayın Celal Bayar yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Hissedarları arasında Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen bulunmaktadır. Genel merkezi Ankara’da yer almakta olup İstanbul ise muamelat yeri olarak kabul edilmiştir.

  1990 yılında sermaye yapısında yapılan değişiklikler sonucunda Etibank’ın hisse oranı %85’e yükselmiştir. Bunun üzerine Bakanlar Kurulu kararıyla şirket Etibank’a bağlanmış ve bu karar 14 Nisan 1993 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak bağlı ortaklık işlemleri tamamlanmıştır.

  26 Eylül 1997 tarihinde Etibank hisselerinin özelleştirme programına dahil edilmesi karara bağlanmıştır. 20 Nisan 2000 tarihinde şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

  Ankara Sigorta, 2002 yılında ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanmış ve o tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulamaktadır. Şirket, müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım benimseyerek bu kapsamda tüm birimlerinde kusursuz hizmet sunmayı hedeflemektedir.

  Ankara Sigorta, 1936 yılından bu yana sigortacılık sektöründeki tecrübesiyle öne çıkan, 150’den fazla çalışanı, Türkiye genelinde 9 Bölge Müdürlüğü ve 1500’e yakın acentesiyle sektörde saygın bir konuma sahip olan bir sigorta şirketidir. Türk sermayesiyle faaliyet gösteren Ankara Sigorta, sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olarak gurur duymaktadır.

  Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

  Türkiye’nin Sigortacılık Lideri

  Hizmetlerimiz